Сравнить дроби 1313/9999 и 131313/999999

+5
Ответы (1)
  1. 20 декабря, 09:04
    0
    1313/9999 = 131313/999999,

    131313/999999 = (сокращ. числит. и знамен. на 10101) = 13/99,

    1313/9999 = (сокращ. числ. и знамен. на 101) = 13/99