Вычислите:

1) - 6 2/3 - 8,75 - 2 5/12=

2) - 3 7/15-0,4 - 6 1/3=

+2
Ответы (1)
  1. 19 июля, 20:13
    +1
    1) - 6 2/3 - 8,75 - 2 5/12 = - (6 2/3+8 3/4 + 2 5/12) = - (16 8/12+9/12+5/12) = - 16 22/12=-17 10/12 = - 17 5/6

    2) - 3 7/15-0,4 - 6 1/3 = - (3 7/15+2/5 + 6 1 / 3) = - (9 7/15+6/15+5/15) = - 9 18/15=

    -10 3/15 = - 10 1/5