Вычислите Г) 7/30 + 7/30 + 1/30; Д) 3/10 + 2/10 + 1/10; Е) 7/26 + 5/26 + 1/26

+1
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 23:54
    0
    Г) 15/30=0.5

    д) 5/10=0.5

    е) 13/26=0.5