Решите: 2,8+|-6,3|=; |-13,8|-5,3=; |-5,4|+|9,2|=; -|-18,6|-|-3,6|; |-3,6|+|-4,9|=; |-25,6|-|-12,3|=; |-5,6|+|5,6|=; 0+|-3,8|=

+5
Ответы (1)
  1. 19 августа, 16:35
    0
    2,8 + |-6,3| = 2,8 + 6,3 = 9,1

    |-13,8| - 5,3 = 13,8 - 5,3 = 8,5

    |-5,4| + |9,2| = 5,4 + 9,2 = 14,6

    -|-18,6| - |-3,6| = - 18,6 - 3,6 = - (18,6 + 3,6) = - 22,2

    |-3,6| + |-4,9| = 3,6 + 4,9 = 8,5

    |-25,6| - |-12,3| = 25,6 - 12,3 = 13,3

    |-5,6| + |5,6| = 5,6 + 5,6 = 11,2

    0 + |-3,8| = 0 + 3,8 = 3,8