Вычислите: (1/6-5/9) * (1/2-3/7) * 7 1/5

+3
Ответы (1)
  1. 9 июля, 02:44
    0
    (1/6-5/9) * (1/2-3/7) * 7 1/5 = (3/18-10/18) * (7/14-6/14) * 36/5 = (-7/18*1/14) * 36/5=-1/36*36/5=-1/5