Вычислите: 4 1/2 * (2/9:7/11)

+2
Ответы (1)
  1. 4 июля, 20:24
    0
    4 1/2 * (2/9:7/11) = 1) 2/9:7/11=2/9*11/7=22/63; 2) 9/2*22/63=11/7=1 4/7