Вычислите: а) (5 3 + 13 2) : 21 б) 180 * 94 - 47 700 : 45 + 4946

+3
Ответы (2)
  1. 24 мая, 11:13
    +1
    а) (5 3 + 13 2) : 21=185:21=185/21=8 17/21

    б) 180 * 94 - 47 700 : 45 + 4946=16920-1060+4946=20 806
  2. 24 мая, 12:07
    +1
    а) (53 + 132) / 21=185/21=8 целых 17/21

    б) 180 * 94 - 47700 / 45 + 4946=20806