Решить уравнение

2 х (5 х-7) = 2 х (в квадрате) - 5

+3
Ответы (1)
  1. 3 октября, 16:44
    0
    10 х^2-14 х=2 х^2-5

    8 х^2-14 х+5=0

    D=196-160=36

    x1 = (14+6) : 16=1,25

    x2=14-6:16=0,5