Решите:

7 8/15 + (5 7/10 - 4)

+2
Ответы (1)
  1. 28 июня, 22:08
    0
    7 8/15 + (5 7/10 - 4) = 7 8/15 + 1 7/10 = (7 + 1) + (8/15 + 7/10) =

    8 + (16/30 + 21/30) = 8 + 37/30 = 9 7/30