Вычислите (64*125+128*65) : 800*5000 - (300*400+5107*800) : 70

+4
Ответы (1)
  1. 31 мая, 08:35
    0
    1) 64*125=8,000

    2) 128*65 = 8,320

    3) 8000+8320 = 16,320

    4) 300*400 = 120,000

    5) 5107*800 = 4,085,600

    6) 4,085,600 + 120,000 = 4,205,600

    7) 16,320:800 = 20.4

    8) 4,205,600:70 = 60,080

    9) 20.4*5000 = 102,000

    10) 102,000 - 60,080 = 41,920