Как упростить?

а) (16-б) * 3

б) 7 * (а+4)

в) 12 х+х-3 х

г) 11+3 у+4+2 у

д) м+2+м+4

+1
Ответы (2)
  1. 2 февраля, 04:01
    0
    A) (16-b) * 3=16*3-b*3=48-3b

    б) 7 * (а+4) = 7 а+7*4=7 а+28

    в) 12 х+х-3 х=12 х+1 х-3 х = (12+1-3) * х=10 х

    г) 11+3 у+4+2 у=15+5y=5 * (3+y)

    д) м+2+м+4=2 м+6=2 * (м+3)
  2. 2 февраля, 04:24
    0
    А) 48 - 3 б

    б) 7 а + 28

    в) 13 х-3 х = 10 х

    г) 11+4+3 у+2 у = 15+5 у

    д) м+м+2+4 = 2 м+6