Решите 3 7/8*4/5-1 58*4/5

+5
Ответы (1)
  1. 7 октября, 05:05
    0
    (3 7/8) * 4/5 - (1 5/8) * 4/5=4/5 (31/8-13/8) = 4/5 * (18/8) = (4*18) / (5*8) = 18/10=1 4/5=1,8.