0,5 игрик в третьей степени-0,5 игрик (игрик+1) (игрик-3) = 7

+4
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 21:22
    0
    0,5x (3) - 0,5x (x+1) (x-3) = 7

    0,5x (3) - 0,5x (x (2) - 3x+x-3) = 7

    0,5x (3) - 0,5x (x (2) - 2x - 3) = 7

    0,5x (3) - 0,5x (3) - x (3) - 1,5x=7

    0,5x=7

    X=14