Вычислите: 5/12 + 1/12 + 1/5

+4
Ответы (1)
  1. 16 июня, 18:06
    0
    5/12 + 1/12 + 1/5 =

    (5/12 + 1/12) + 1/5 =

    6/12 + 1/5 =

    1/2 + 1/5 =

    5/10 + 2/10 =

    7/10