Разложите на множители:

a^3+b^3 = (a+b) (a^2+ab+b^2) Или a^2-b^2 = (a-b) (a+b)

x^3-2^3 x^2-3^2

x^3+8 x^2-9

27-x^3 25x^2-3b

64+x^6 (3a-7) ^2 - (4a-5) ^2

+2
Ответы (1)
  1. 25 июня, 09:29
    0
    Х^3-2^3 = (Х-2) (х^2+2 х+4)

    Х^2 - 3^2 = (Х-3) (Х+3)

    Х^3+8=х^3+2^3=

    (Х+2) (х^2-2 х+4)

    Х^2-9 = х^2-3^2=

    (Х^2 - 3) (х^2+3)

    27-х^3=3^3 - х^3=

    (3-Х) (9+3 х+х^2)

    64+х^6 = (2^2) ^3 + (х^2) ^3 = (4+х^2) (16-4 х^2+х^4

    (3 а-7) ^2 - (4 а-5) ^2=

    ((3 а-7) - (4 а-5)) ((3 а-7) + (4 а-5)) =

    (3 а-7-4 а+5) (3 а-7+4 а-5) =

    (-а-2) (7 а-12) =

    - (а+2) (7 а-12)