Помогите решить. - 5 + (5 + (-99)) = ? (-48+91) + (-91) = ? (-34+59) + 34=? (47 + (-91)) + 91=? (-4) + (-2) + 22+14=? - 28 + (18+29) = ? - 10 + (-10+30) = ?

+2
Ответы (2)
  1. 12 ноября, 10:26
    0
    -5 + (5 + (-99) = - 5 + (-94) = - 99

    (-48+91) + (-91) = 43 + (-91) = - 48

    (-34+59) + 34=25+34=59

    (47 + (-91)) + 91=-44+91=47

    (-4) + (-2) + 22+14=30

    -28 + (18+29) = - 28+47=19

    -10 + (-10+30) = - 10+20=10
  2. 12 ноября, 12:06
    0
    -5 + (5 + (-99) = - 5 + (-94) = - 5-94=-99

    (-48+91) + (-91) = 43-91=-48

    (-34+59) + 34=25+34=59

    (47 + (-91)) + 91 = (47-91) + 91=47

    (-4) + (-2) + 22+14=-4-2+22+14=-6+36=30

    -28 + (18+29) = - 28+47=19

    -10 + (-10+30) = - 10+20=10