Шаруа кожалыгына бир кунде 2400 кг картоп жиналды. Жиналган онимнин уштен бир болиги мектеп асханасына, калганы котерме сауда базарына жонелтилди. Егер арбир капта 40 кг картоптан болса, котерме сауда базарына неше кап картоп жиберилди?

+1
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 04:09
    0
    Шешуи 2400/3=800 кг бул мектепке жиберилди

    2400-800=1600 бул базарга жиберилди

    1600/40=40 осынша кап базарга жиберилди