Тендеулер куру аркылы шыгарылатын есептер.

Бир кораптагы кампит баскасындагысына караганда 2 есе коп. Егер еки кораптагы кампиттердин барлыгы 27 кг болса, онда арбир корапта канша кг кампит бар?

Дукенде сарымсак жане картоп сатылды. Картоп сарымсакка караганда 2 есе коп сатылды. Егер сол куни барлыгы 398 кг сатылган болса, онда картоптын канша кг жане сарымсактын канша кг сатылды? Картоп канша кг артык сатылган?

Саяхатшы биринши куни екинши кунге караганда 2 есе кем кашыктыкты журип отти. Ушинши куни тагы да 24 км жол журди. Егер ол уш кунде барлыгы 81 км жол журген болса, онда екинши куни кандай кашыктыкты журип откен?

+2
Ответы (1)
  1. 4 сентября, 19:20
    0
    X+2x=27

    3x=27

    x=27:3

    x=9

    2 х=2*9=18

    Ж: 1 корапта 9,2 корапта 18

    x+2x=398

    3x=398

    x1=132,666666

    x2=132,6*2=265,33333

    Ж: Картоп 265,3 кг, сарымсак 132,3 кг

    х+2 х=81-24

    3 х=57

    х=57:3

    х1=19

    х2=2*19=38

    Ж: екинши куни 38 км журип откен