Вычислите 1) 32/55+23/55 2) 5/33+6/33 3) 13/48-11/48

+5
Ответы (1)
  1. 26 июля, 18:56
    0
    1) 32/55 + 23/55 = 55/55 = 1;

    2) 5/33 + 6/33 = 11/33 = 1/3;

    3) 13/48 - 11/48 = 24/48 = 1/2 = 0,5