А) 7/9 * 2/5 б) 12/13 * 26/27 в) 3 3/5 * 2 1/12 г) 4 2/7 * 2 4/5 д) 2 5/8 * 4/21 е) 6/7 * 2 13/18

+3
Ответы (1)
  1. 12 мая, 03:21
    0
    7/9*2/5=14/45

    12/13*26/27=8/7

    3 3/5*2 1/12=18/5*25/12=15/2

    4 2/7 * 2 4/5 = 16/7*14/5=32

    2 5/8*4/21=21/8*4/21=1/2

    6/7*2 13/18=6/7 * 36/18=38/21