1). (17 - 8,5 : 3,4) * 0,6 : 2). (5,4 : 3,6 - 1,3) * 8,5: 3) (1,8 * 3,4+0,88) : 0,35 4) 9,6*0,4-1,24) : 1, 3 5) (4,9 + 8,4 : 5,6) : 1,6 6) (2,8 * 3,5 - 7,4) : 0,8

+4
Ответы (1)
  1. 14 сентября, 13:06
    0
    1: (17 - 8,5 : 3,4) * 0,6 = 8,7

    1) 8,5:3,4=2,5

    2) 17-2,5=14,5

    3) 14,5*0,6=8,7

    2: (5,4 : 3,6 - 1,3) * 8,5 = 1,7

    1) 5,4:3,6=1,5

    2) 1,5-1,3=0,2

    3) 0,2*8,5=1,7

    3: (1,8 * 3,4 + 0,88) : 0,35 = 20

    1) 1,8*3,4=6,12

    2) 6,12+0,88=7

    3) 7:0,35 = 20

    4: (9,6 * 0,4 - 1,24) : 1,3 = 2

    1) 9,6*0,4 = 3,84

    2) 3,84-1,24=2,6

    3) 2,6:1,3=2

    5: (4,9 + 8,4 : 5,6) : 1,6 = 4

    1) 8,4:5,6=1,5

    2) 4,9+1,5=6,4

    3) 6,4:1,6=4

    6) (2,8 * 3,5 - 7,4) : 0,8 = 3

    1) 2,8*3,5=9,8

    2) 9,8-7,4=2,4

    3) 2,4:0,8=3