2x+3=x-6 z+4-3=2z

5-3y=4-2y 7-3x=4x-9

6a-1=3a+7 10y-3=5+3y

+5
Ответы (1)
  1. 8 октября, 12:40
    0
    2 х-х=-6-3; х=-9;

    z-2z=3-4; - z=-1, z=1;

    -3y+2y=4-5; - y=-1; y=1;

    -3x-4x=-9-7; - 7x=-16; x=2 целых2/7;

    6 а-3 а=7+1; 3 а=8; а=2 целых2/3

    10 у-3 у=5+3; 7 у=8; у=1 целая 1/7