4 sin п cos 2 п+5tgп-ctg (3 п/2)

+5
Ответы (1)
  1. 19 марта, 19:24
    0
    4 sin п cos 2 п+5tgп-ctg (3 п/2) = 4·0·1+5·0-0=0