3 х + 8 у - 5 у - 4 х при х=0,4 у=2/3

+1
Ответы (1)
  1. 10 марта, 18:11
    0
    3x+8y-5y-4x = - x+3y

    -x+3y = - 0.4+2/3 = - 2/5 + 2/3 = - 6/15 + 10/15 = 4/15