Решите

10 3/23 - 7 19/46

16 2/5 - 4 3/7

19 5/12 - 8 17/18

+3
Ответы (1)
  1. 12 ноября, 03:41
    0
    10 3/23 - 7 19/46 = 10 6/46-7 19/46 = 9 52/46-7 19/46=2 33/46

    16 2/5 - 4 3/7 = 16 14/35-4 15/35=15 49/35-4 15/35=11 34/35

    19 5/12 - 8 17/18 = 19 15/36-8 34/36=18 51/36 - 8 34/36 = 10 17/36