Решите уровнения : (5x+2 х) * 14=294; (12 у-5 у) : 4=21; (19 х+6 х) : 35=5; 234 : (21 у-8 у) = 3

+3
Ответы (1)
  1. 18 июля, 19:17
    0
    1. 7 х*14=294

    7 х=294/14

    7 х=21

    х=3

    Ответ: х=3

    2. 7 у=21*4

    7 у=84

    у=84/7

    у=12

    Ответ: у=12

    3. 25 х=35*5

    25 х=175

    х=7

    Ответ: х=7

    4. 13 у=702

    у=702/13

    у=54

    Ответ: у=54