А) - 2/3 * 3/4 * (-4/5)

б) 3 * (-2/5) * (-5/9)

в) - 8 : 3/5 * 9/10

г) - 4/9 * 3/8 : (-2)

+2
Ответы (1)
  1. 13 июня, 03:00
    0
    А)

    -2/3*3/4*-4/5=

    =2*1/5=

    =2/5

    б)

    3*-2/5*-5/9=

    =2*1/3=

    =2/3

    в)

    -8:3/5*9/10=

    =-8*5/3*9/10=

    =-4*3=

    =-12

    г)

    -4/9*3/8: (-2) =

    =4/3*1/8*1/2=

    =1/3*1/4=

    =1/12