1) 10²-7², 2) 5³-5²,3) 42²:14-4²*6,4) 8³:4²-2³,5) 25²: (24²+7²),6) 10³-10²+9³

+5
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 21:11
    0
    1) 100-49=51

    2) 125-25=100

    3) 1764:14-16 х6,4=126-102,4=23,6

    4) 512:16-8=32-8=24

    5) 625: (576+49) = 625:625=1

    6) 1000-100+729=900+729=1629