Раскройте скобки а) 4 у - (3 у - (2 у+1)), a - (2x - (2a-x)),

+2
Ответы (1)
  1. 28 июля, 09:44
    0
    4 у - (3 у - (2 у+1)) =

    = 4y - (3y-2y - 1) =

    = 4y - 3y + 2y + 1 =

    = 3y + 1

    a - (2x - (2a-x)) =

    = a - (2x - 2a + x) =

    = a - 2x + 2a - x_ =

    = 3a - 3x