1) 9x - 26 = 30 - 5x;

2) x - 15 = 4 (6x - 21) ;

3) 4 + 8y + 8 = 2y - (10 + 7y) + 9;

4) 6 (12x - 5) - 13x = 59x - 30;

5) 5 - 3 (z + 5) = 7 - (2 + 3z) ;

6) 5 (x - 3) - 2 (x - 7) = 7 - 7 (2x + 6) ;

7) 28 - 20x = 2x + 25 - 16x - 12 - 6x;

8) 10 - 4x + 3 = 9x - 2 - 6x + 9 - 7x + 6.

+4
Ответы (1)
  1. 29 апреля, 22:57
    0
    9 х-26=30-5 х

    9 х+5 х=56

    14 х=56

    х=4

    х-15=4 (6 х-21)

    х-15=24 х-84

    23 х=69

    х=3

    4+8 у+8=2 у - (10+7 у) + 9

    8 у-2 у-7 у=-4-8-10+9

    -1 у=-22+9

    -1 у = - 13

    1 у=13

    10-4 х+3=9 х-2-6 х+9-7 х+6

    -4 х+13=-4 х+13

    0=0

    6 (12 х-5) - 13 х=59 х-30

    72 х-30-13 х=59 х-30

    59 х-30=59 х-30

    0=0