18+12:4 - (12+18:3) : 3=

(45:9+16) : 7+56:7+49:7=

2 * (49-54:6+27:9) + 72:8-16=

7*7: (16-9) + (13+68) : 9 (36:4) =

+5
Ответы (1)
  1. 26 апреля, 12:08
    0
    1) 18+12/4 - (12+18/3) / 3=18+3-6=15

    2) (45/9+16) / 7+56/7+49/7 = ((189/9) / 7) + 56/7+49/7=3+8+7=18

    3) 2 * (49-54/6+27/9) + 72/8-16=86+9-16=79

    4) 7*7 (16-9) + (13+68) / 9 * (36/4) = 7+81=88