2: (-3/5) + 3/5:2-3/2:6+6:3/2 Решить.

+5
Ответы (1)
  1. 14 июля, 12:32
    0
    1) 2:3/5=2/1:3/5=2/1:5/3=10/3=3 1/3

    2) 3/5:2=3/5:1/2=3/10

    3) 3/2:6=3/2:1/6=1/4

    4) 6:3/2=6/1:2/3=4

    5) 3 1/3+3/10=3 10/30+9/30=3 19/30

    6) 3 10/30-1/4=3 20/60-15/60=3 5/60

    7) 3 5/60+4=7 5/60