А) - 17 у+21 (у+3) = б) 9 (8-х) - 6 х=

в) - 19 (1+х) + 9 х=

Упростите выражения

+5
Ответы (1)
  1. 27 августа, 20:57
    0
    А) - 17 у+21 у+63=4 у+63

    б) 72-9 х-6 х=72-15 х

    в) - 19-19 х+9 х=-19-10 х