7281: ((243-x+2x) - 37) = 9

+3
Ответы (1)
  1. 21 июля, 20:43
    0
    7281: (243+х-37) = 9

    9 * (206+х) = 7281

    1854 + 9 х=7281

    9 х = 7281-1854

    9 х=5427

    х=603