Решите.

4 2/5 + 3 5/6

7 5/12 - (1 5/8+2 1/24)

+3
Ответы (1)
  1. 22 мая, 14:05
    0
    1) 4 2/5 + 3 5/6=4 12/30 + 3 25/30=8 7/30.

    2) 7 5/12 - (1 5/8+2 1/24) = 7 5/12 - (1 15/24+2 1/24) = 7 5/12-3 16/24=7 10/24-3 16/24=3 18/24.