Реши уравнения 10*х=8*25 x:20=4800:8. (x-380) * 50=2000. (x+8) : 70=4. 640: (25-х) = 40. 2700: (х-12) = 90

+5
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 09:20
    0
    10 х = 200, х=20

    х/20=4800/8 х/20=600, х=600*20=18000

    х-380 = 2000/50=40, х=380+40=420

    х+8=4*70=280, х=280-8=272

    640 / (25-х) = 40, 640=40 * (25-х), 640=1000-40 х, 40 х=1000-640=360, х=360/40=9

    2700 / (х-12) = 90, 2700 = 90 х-1080, 90 х=3780, х = 42