Сравните дроби а) 8/15 и 7/12 б) 11/303 и 7/202

+4
Ответы (1)
  1. 22 июля, 08:22
    0
    8/15 (*4) и 7/12 (*5) = 32/60 и 35/60 8/15<7/12

    11/303 (*2) и 7/202 (*3) = 22/606 и 21/606 11/303<7/202