Решите (5,3+2,2) •6,4: ((4 5/9 - 2 1/3) : 2/9

+4
Ответы (1)
  1. 22 октября, 20:59
    0
    (5,3+2,2) •6,4: ((4 5/9 - 2 1/3) : 2/9

    5,3+2,2=7,5=7 1/2=15/2

    6.4=6 2/5=32/5

    15/2*32/5=48

    4 5/9-2 1/3=2 (5/9-3/9) = 2 2/9 = 20/9

    20/9:2/9=20/9*9/2=10

    48:10=4,8