Log2 11 + log1/2 44=

+5
Ответы (2)
  1. 13 марта, 19:35
    0
    Log2 11 + Log1/2 44=Log2 11-log2 44=log2 11/44=Log 2 1/4=-2
  2. 13 марта, 20:59
    0
    Log2 11+log2 1/44=log2 (11/44) = log2 (1/4)