Sin3x*sinx+cos3x*cosx=-1

+3
Ответы (1)
  1. 18 августа, 12:08
    0
    Sin3x*cos x - sin x*cos 3x=1 по формуле разност.

    sin (3x-x) = 1

    sin2x=1

    2x=п/2+2 пn

    x=п/4+пn