48*57+52*57 145:5+455:5 6324:102+14076:102

+3
Ответы (1)
  1. 19 марта, 07:20
    0
    48*57+52*57=5700

    1) 48*57=2736

    2) 52*57=2964

    3) 2736+2964=5700

    145:5+455:5=120

    1) 145:5=29

    2) 455:5=91

    3) 29+91=120