10 - (8,7-d) при d=1.2

0.9 + (6-a) при а=9,3

6,3 - (7-b) при b=0,8

+5
Ответы (1)
  1. 20 марта, 16:10
    0
    10 - (8,7-d) = 10-8,7+d=1,3+1,2=2,5

    0,9 + (6-a) = 0,9+6-a=6,9-9,3=-2,4

    6,3 - (7-b) = 6,3-7+b=-0,7+0,8=0,1