Вычислите sin (a+pi/6) при cos a = - 3/5,

pi < a < 3pi/2

+2
Ответы (1)
  1. 13 июня, 22:58
    0
    Sina=-√ (1-cos²a) = - √ (1-9/25) = - √ (16/25) = - 4/5

    sin (a+π/6) = sinacosπ/6+cosasinπ/6=-4/5*√3/2-3/5*1/2 = (-4√3-3) / 10