Сократити дроби а) 2/8; 5/10; 4/12; 10/16 б) 5•2/4•10; 3•4/12•9; 6•15/20•9

+2
Ответы (2)
  1. 11 июля, 07:22
    0
    А) 2/8=1/4; 5/10=1/2; 10/16=5/8 Б) 5*2/4*10=1*1/2*2=1/4; 3*4/12*9=1*1/3*3=1/9; 6*15/20*9=2*3/4*3=1*1/2*1=1/2
  2. 11 июля, 07:29
    0
    2/8=1/4=0,25

    5/10=1/2=0,5

    4/12=1/3

    10/16=5/8

    5*2/4*10=1*1/2*2=1/4

    3*4/12*9=1*1/3*3=1/9

    6*15/20*9=2*3/4*3=1*1/2*1=1/2