1/2-1/7-1/4 дробь 2 5/14-1 8/21-1/3

+4
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 04:51
    0
    1/2-1/7-1/4 = (1*14-1*4-1*7) / 28=3/28

    5/14-18/21-1/3 = (3*5-18*2-14*1) / 42=-21/42=-1/2