1 задание

Верны ли равенства:

1. (m+n) ² - (m-n) ²=4mn

2. (x+y/2) ² - (x-y/2) ²=xy

3. (x-0,5y) ²-x² = (0,5y-1) (0,5y+1) + 1-xy

4. (2a+b+c) ² - (a-2b+c) ²=3b²-3b²+8ab+2ac+6bc

2 задание

Вычислите:

1.84,5²-59,5²/61²-11²=?

2.124²-144/239²-1089=?

3.106²-121/122²-64=?

4.13,5²-72,25/73,5²-68,5²=?

+2
Ответы (2)
  1. 2 июля, 20:09
    0
    64:8

    72:9

    33:3

    809 33*10

    55:5
  2. 2 июля, 21:09
    0
    Х=5-у

    5-у-у^2=3

    -у^2-у+5-3=0

    -у^2-у+2=0

    у^2+у-2=0

    д=1-4 * (-2) * 1=9

    у1 = (-1-3) / 2=-2

    у2 = (-1+3) / 2=1

    х1=5 - (-2) = 7

    х2=5-1=4