Вычислите: 1) (4 1/6:3 1/3*0,2 + 5/6) * 3 + 0,75;

+1
Ответы (1)
  1. 31 мая, 10:26
    0
    (25/6:10/3*2/10+5/6) * 3+75/100 = (25/6*3/10*3/10+5/6) * 3+3/4=13/12*3+3/4=13/4+3/4=16/4=4