A) (12243-105•91) : 336

б) 315•129-14592:19

в) (168900-68525) : 125•745

+3
Ответы (1)
  1. 12 июня, 11:04
    0
    А) 105*91=9555

    12243-9555=2688

    2688:336=8

    б) 315*129=40635

    14592:19=768

    40635-768=39867

    в) 168900-68525=100375

    100375:125=803

    803*745=598235