Разложите на множители:

x^3-4xy^2

a^2-7b+7a-ab

+2
Ответы (1)
  1. 8 июля, 14:31
    0
    X³-4xy²=x (x²-4y²) = x (x+2y) (x-2y) ;

    a²-7b+7a-ab = (a²+7a) - b (7+a) = a (a+7) - b (a+7) = (a-b) (a+7) ;