1 3/7 + 2 7/8

17 1/3 - 8 5/9

12 1/4 - 3 5/6+5 7/8

+3
Ответы (1)
  1. 10 октября, 18:58
    0
    1) 1 3/7+2 7/8=1 24/56+2 49/56=3 73/56 = 4 17/56

    2) 17 1/3-8 5/9=17 6/18-8 10/18=16 24/18-8 10/18=8 14/18=8 7/9

    3) 12 1/4-3 5/6 + 5 7/8=12 3/12-3 10/12=9 15/12-3 10/12=8 5/12+5 7/8=8 10/24+5 21/24=13 31/24=14 7/24